GÜZ DÖNEMİ:

  • Bölümümüzde önceki yıllarda düzenli olarak gerçekleştirilen Akademik Danışmanlık Toplantıları (ADT), Bölümümüz öğretim üyeleri/elemanları tarafından bu dönemde de gerçekleştirildi. Söz konusu toplantılar birinci sınıf öğrencilerimiz için 17 Ekim 2022 tarihinde, ikinci sınıf öğrencilerimiz için 25 Ekim 2022 tarihinde, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimize birleşik olarak 10 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Bu toplantılarla öğrencilerimizi gerek akademik gerek sosyal açılardan daha bilinçli ve bilgili hale getirmeyi hedeflerken, bu toplantılarda öğrencilerimizin kariyer planlamalarını yapabilmeleri adına tecrübelerimizi öğrencilerimizle paylaşıyoruz.

İkinci sınıf öğrencilerimize yaptığımız ADT'den enstantaneler

Üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimize yaptığımız ADT'den enstantaneler

  • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Uğur Murat LELOĞLU'nun da organizasyonunda yer aldığı, aşağıdaki afişte detayları yer alan üniversite öğrencilerine yönelik "IEEE GRSS - Genç Profesyoneller Günü" etkinliği 23 Aralık 2022 tarihinde Üniversitemiz kampüsünde gerçekleşmiştir. Özellikle Bölümümüz öğrencileri olmak üzere tüm üniversite öğrencilerini bu ve bunun gibi etkinliklere katılmaya davet ediyoruz.

IEEE GRSS - Genç Profesyoneller Günü Afişi

 

BAHAR DÖNEMİ:

  • Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü tarafından organize edilen HUBF & HUBE Seminer Serisi kapsamında, 9 Mart 2023 Perşembe günü Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan Doç. Dr. Halil Ersin SÖKEN tarafından “Fault-tolerant Attitude Determination and Control System Design for Small Satellites” başlıklı seminer yüz yüze olarak gerçekleştirilmiştir.

Seminerden enstantaneler

  • Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü tarafından organize edilen HUBF & HUBE Seminer Serisi kapsamında, 6 Nisan 2023 Perşembe günü Delft Teknoloji Üniversitesi (Hollanda), Uzay Sistem Mühendisliği Bölümünde Araştırmacı olarak görev yapmakta olan Erdem TURAN tarafından “Satellite-to-Satellite Radiotracking Based Autonomous Orbit Determination for Deep Space Small Satellites” başlıklı seminer çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

Seminerden enstantaneler

  • Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü tarafından organize edilen HUBF & HUBE Seminer Serisi kapsamında, 13 Nisan 2023 Perşembe günü Üniversitemiz Uçak Mühendisliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmakta olan Dr. Defne KIRAN tarafından “Direct Numerical Simulation Studies for Flame Structure and Propagation Characteristics of Lifted Flames” başlıklı seminer yüz yüze ve çevrimiçi (hibrit) olarak gerçekleştirilmiştir.

Seminerden enstantaneler

  • Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü tarafından organize edilen HUBF & HUBE Seminer Serisi kapsamında, 18 Mayıs 2023 Perşembe günü 13:00-14:00 saatleri arasında Airbus Defence and Space Cyber şirketinde Siber Güvenlik Sistemleri Mühendisi olarak görev yapmakta olan Bahar BALTACIOĞLU tarafından “Model-Based Systems Engineering for Security Risk Assessment in Satellites” başlıklı seminer yüz yüze olarak gerçekleştirilmiştir.

Seminerden enstantaneler

  • Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü tarafından organize edilen HUBF & HUBE Seminer Serisi kapsamında, 25 Mayıs 2023 Perşembe günü 13:00-14:00 saatleri arasında TÜBİTAK UZAY Enstitüsünde Baş Uzman Araştırmacı olarak görev yapan ve Türkiye Ay Araştırma Programı Proje Yöneticisi olan Dr. Burak YAĞLIOĞLU tarafından “Mission and System Aspects of the First Turkish Lunar Mission” başlıklı seminer yüz yüze gerçekleştirilmiştir.

Seminerden enstantaneler

  • Uzay Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Uğur Murat LELOĞLU ve bölümümüz öğrencileri 1 Haziran 2023 tarihinde TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü'ne (TÜBİTAK UZAY) bir teknik gezi düzenlemiştir. Prof. Dr. Uğur Murat Leloğlu’nun verdiği Uzayaracı Tasarımı dersi kapsamında düzenlenen bu gezide, Enstitü Müdür Yardımcısı Dr. Alime ÖZYILDIRIM ve İş Geliştirme Grup Lideri Dr. Sadık Murat YÜKSEL tarafından TÜBİTAK UZAY’da geliştirilen uzay araçları ve alt-sistemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Geziden enstantaneler

  • Bölümümüz dördüncü sınıf öğrencileri, 2022-2023 Akademik yılı Bahar döneminde almış oldukları AST 496 Bitirme Tasarım Projesi II dersi kapsamında yapmış oldukları çalışmaları ve araştırmaları 22-23 Haziran 2023 tarihlerinde hibrit olarak sundular.

Sunumdan enstantaneler